Yazılar geri dön

Angusa Hayır

İkra Hayvancılık Genel Müdürü Murat Çalık, “Hayvancılıkta taşların yerine oturması, ancak yerli üretime destek verilmesiyle mümkün olabilir” dedi.

Kurbanlık ve hayvan yetiştiriciliği yapan Çorlu’daki 46 dönümlük tamamı yerli Büyükbaş Kurbanlık Çiftliğinde çok özel üretim gerçekleştiren İkra Hayvancılık Genel Müdürü Murat Çalık, “Türkiye’nin tarım ve hayvancılık politikasının dönemsel şekilde ele alınmaması, çok özel bir süreçle hayvancılığın katma değeri yüksek bir norma ulaştırılması gerekir. İç piyasanın ateşini almak için ithal edilen Anguslar, hem ulusal damak tadımızı bozdu, hem de hayvancılığımızın temelinde yaralar açtı. Yerli üretimi desteklemek, hayvancılığımızı tekrar “Para eder ve katma değer üretir” bir pozisyona sokmak istiyorsak, özellikle köylülerimizin tekrar hayvancılığa dönüşünü desteklemeliyiz. Hayvancılığa bu yönde farklı bir vizyon açmalıyız” dedi.

İkra Hayvancılık olarak çok özel kampanyalara imza attıklarını, İstanbul ve Çorlu’da alternatifli kurbanlık hizmeti sunduklarını kaydeden Çalık, şöyle devam etti: Vereceğiniz vekâlet ile; 7’şer kişilik ortaklı gruplarımıza, ister 1 hisse yâda dilediğiniz kadar hisse ile katılabilirsiniz. Bayramın 1. GÜNÜ EVİNİZE TESLİM ediyoruz” dedi.

Ayrıca evinizde uğraşmayın diye 2 ‘şer kg. halinde de parçalıyoruz. Kurban etinizi “sadece evinize değil” niyetiniz doğrultusunda İstanbul ve Çorlu İçindeki talebe yurtları ve kurslarına da bağışlayabilirsiniz. Dilerseniz kurbanınızı bağış yapmak istediğiniz adrese, SİZİN ADINIZA ücretsiz teslim ediyoruz. Seçim yapacağınız kurbanınızın ödemesi, kurban etiniz EVİNİZE TESLİM edilirken tahsil edilecektir. Erken ödeme veya kaparo söz konusu değildir. Fiyatımıza kesim, pay etme, ambalaj ve evinize teslime kadar her şey dâhildir. Niyetiniz; sadece Allah (cc) ‘ın rızası olsun ve Allah (cc) kurbanınızı kabul buyursun” açıklamasını yaptı.

İkra Hayvancılık Genel Müdürü Murat Çalık, istenilirse canlı olarak temin edilebilecek TAMAMI YERLİ hayvanların, her hisseye ve her bütçeye uygun kurbanlığınızı bizden temin edebilirsiniz. Ayakta veya baskül – kantar hesabı ile kurbanlığınızı canlı olarak da alabilirsiniz. Çiftliğimizin sıhhi şartlarında, İslami usullere uygun olarak kestirebilir veya parçalatabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda kurbanlığınızı vereceğiniz vekâlet ile kesilmiş olarak da adresinize isteyebilirsiniz. Yıllardır devam eden hizmetlerimiz için duanızı ve desteklerinizi bekliyoruz.  Daha detaylı bilgi için resmi web sitemiz  www.ikrahayvancilik.com dan veya 0532 370 43 43 den bilgi edinebilirsiniz” değerlendirmesini yaptı.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
error

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz!